miercuri, 14 iulie 2010

Ce poate conține o interfață (1)

Pentru că astăzi este Ziua Națională a Franței, tema pe care v-o propun nu este foarte complexă, pentru a vă lăsa timp să urmăriți in liniște petrecerea cu focuri de artificii ce va avea loc diseară.

/**
 * De ce credeti ca o interfata nu poate declara metode statice?
 * (aveti mai jos un exemplu)
 */
package work;
interface Interfata{
    public static void metoda1(int i);
}

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu